DRYAIR DA SERİSİ

DryAir DA Serisi

Isısız Adsorbsiyonlu Basınçlı Hava Kurutucuları

Genel Özellikler

 DryAir DA serisi kurutucuları sabit  -40°C basınçlı çiğlenme noktası sağlar.

 DryAir DA serisi kritik uygulamalarda temiz ve oldukça kuru basınçlı hava temin etmek için tasarlanmıştır.

 Ön ve son filtreler hava akışını temiz tutmak ve kurutucu madde ortamının bütünlüğünün muhafazasını sağlamak amacıyla kurutucu ile beraber sunulmaktadır.

 Oldukça güvenilir tasarlanmış elektronik kontrolör tüm servis ömrü boyunca kurutucunun mükemmel şekilde çalışmasını garanti eder.

 DryAir DA kurutucuları kusursuz performans ve rakiplere göre oldukça düşük basınç kayıpları sağlamak için özel valfler ve kurutucu malzeme ile donatılmıştır.

Çalışma Prensibi

 İkiz kule tasarımı, yüksek ezilme direncine ve yüzey/hacim oranına sahip nem emen kurutucu malzemenin yardımıyla su buharının sürekli olarak malzeme yüzeyine çekilmesine izin verir.

 Kurutma işlemi, basınçlı havanın nemi yüzeyine çeken kurutucu malzeme yatağından geçirilirken diğer yatağın genişlemiş tahliye havası ile tekrar nem çekmeye hazırlanması ile tamamlanır.

 Kurutucu malzemenin tekrar hazırlanması herhangi bir ısı kaynağına gerek duyulmaksızın gerçekleştirilir.

 Islak yatak, kurutucu çıkışından alınan süper kuru havanın az bir bölümünün neredeyse atmosfer basıncında geri döndürülmesi ile kurutulur.

 Tahliye havasının akış hızı, istenilen çiğlenme noktası gibi özel çıkış havası koşullarına uyulması amacıyla ayarlanabilir.

 DryAir DA serisi, hat dalgalanmasını önleyen ve kurutucu malzemenin aşınmasını en aza idirgeyen anahtarlama işleminden önce basınç dengelemesini sağlar.

 Hazırlanmış kule adım adım basınçlandırılarak anahtarlama eyleminden önceki yeniden hazırlanma sürecinin sonunda adım adım basınçlandırılır. Tahliye havası ve basınç düşürülmesi kurutma havasını karşılayacak şekilde aşağı yöndedir.

Kontrol Ünitesi

 DryAir DA serisi kurutucuları, ünitenin servis ömrü boyunca hatasız çalışmasınısağlayan güvenilir bir elektronik kontrolöre sahiptir.

 Dokunmatik PLC ünitesi çalışma döngülerini ve valf durumlarını gerçek zamanlı olarak yansıtma becerisine sahiptir. Eğer mümkünse, basınçlı çiğlenme noktası da ekran üzerinden izlenebilmektedir. 

 Kullanıcı dostu çok dilli PLC paneli son kullanıcıların sistemin çalışma şartlarını olduğu kadar alarmları ve uyarıları da kolayca anlamalarına yardımcı olur.